SZKOŁA PLECÓW | VITA

SZKOŁA PLECÓW

Szkoła pleców to sposób na walkę z wszechobecnymi zaburzeniami postawy ciała.
Realizację programu nauczania SZKOŁY PLECÓW zaczynamy od konsultacji lekarskiej (poradnia medycyny sportowej) i otrzymania recepty na ruch (wskazania, przeciwwskazania do poszczególnych ćwiczeń, ilość ćwiczeń, powtórzeń, serii...).
W zależności od ustaleń program ćwiczeń może być realizowany pod stałym lub okresowym nadzorem fizjoterapeuty i trenera. Zazwyczaj po kilku pierwszych sesjach terapeutycznych ukierunkowanych na naukę prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń okresy pomiędzy poszczególnymi spotkaniami mogą zostać wydłużone do 2, 3 albo 4 tygodni.
Po opanowaniu przez Uczestnika SZKOŁY PLECÓW techniki wykonywania podstawowych ćwiczeń możliwe jest prowadzenie zajęć w grupach 2, 3 albo 4-osobowych.
Pozwala to na zwiększenie ich atrakcyjności, wprowadzenie elementów rywalizacji i zmniejszenie kosztów uczestnictwa w programie. 
 
Korekta postawy ciała, zarówno u dzieci i młodzieży, jak i u osób dorosłych to przede wszystkim eliminacja nawyków. Także tych związanych z nieprawidłowym sposobem użytkowania podstawowych narzędzi pracy... krzesła, biurka, telefonu. Czasami warto przypomnieć sobie podstawy ergonomii stanowiska pracy. 
 
Do uczestnictwa w programie SZKOŁY PLECÓW zapraszamy osoby "skazane na biurko" (to szkolne i pracownicze), pracowników fizycznych, sportowców i wszystkich skarżących się na ból (dyskomfort) dolnego odcinka pleców i / lub odcinka szyjnego kręgosłupa.
SZKOŁA PLECÓW jest programem profilaktyczno-terapeutycznym przeznaczonym dla osób z zaburzeniami postawy ciała.
Nie spełnia kryteriów specjalistycznej rehabilitacji dla Pacjentów z poważnymi wadami postawy (duże skoliozy, wrodzone wady budowy klatki piersiowej, wady w przebiegu schorzeń neurologicznych....). 

Zobacz także