SZCZEPIENIA DLA BIEGACZY | VITA

SZCZEPIENIA DLA BIEGACZY

Biegasz, jeździsz konno, trenujesz w parku / lesie? Pamiętaj o zwiększonym ryzyku ugryzienia przez kleszcze. Rozważ szczepienie przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu. Sprawdź w swojej karcie szczepień datę podania ostatniej dawki szczepienia przeciwko tężcowi. Przy naszej poradni medycyny sportowej powstał punkt szczepień dla sportowców. Poza szczepieniami oferujemy również konsultacje na temat apteczki podróżnej, profilaktyki zakażeń i przygotowania do wyjazdów zagranicznych (zgrupowania, starty) w rejony o zwiększonym ryzyku zachorowania na zapalenia wątroby, tężec, malarię.

Szczepienia p/ kleszczowemu zapaleniu mózgu zaleca się wszystkim, którzy spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu

To szeroka grupa osób od właścicieli psów, biegaczy, rodzin z małymi dziećmi, ogrodników i działkowców, po żołnierzy i grzybiarzy. Wyleczenie kleszczowego zapalenia mózgu nie jest obecnie możliwe, zaś leczenie ograniczone jest do łagodzenia objawów, czyli uśmierzania bólu i obniżania gorączki.
 
Schemat szczepienia - szczepienie wymaga podania 3 dawek w następujących odstępach czasowych:
  • I dawka - dzień '0'
  • II dawka - 1-3 miesiące od I dawki
  • III dawka - 5-12 miesięcy od II dawki
Jeśli konieczne jest szybkie uodpornienie - II dawkę można podać 2 tygodniu po I dawce.
Dawkę przypominającą podaje się nie później niż 3 lata po III dawce. Kolejne dawki przypominające podaje się u dorosłych i dzieci co 5 lat.
Zależnie od wieku szczepionka zawiera różną ilość preparatu.
 
Przyjdź i zaszczep się w godzinach 9-17 codziennie od poniedziałku do piątku.
Cena szczepionki jest uzależniona od ceny dostawy, aby uzyskać aktualną informację i zarezerwować miejsce - skontaktuj się z naszą rejestracją.