Poradnia medycyny sportowej | VITA

Poradnia medycyny sportowej

Medycyna sportowa to medycyna osób aktywnych fizycznie. Zajmuje się zdrowiem osób podejmujących aktywność fizyczną w celach rekreacyjnych, prozdrowotnych i dla osiągnięcia wyniku sportowego. Głównym celem konsultacji w poradni medycyny sportowej jest określenie wpływu ruchu na organizm człowieka, zidentyfikowanie potencjalnych zagrożeń z tym związanych i aktywne im przeciwdziałanie. Bardzo istotnym elementem pracy w poradni jest kwalifikacja wstępna i okresowa dzieci i młodzieży podejmujących rywalizację sportową w ramach klubów i szkół sportowych. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem badanie lekarskie przeprowadzone przez uprawnionego lekarza jest warunkiem dopuszczającym do udziału w treningach i zawodach. 

 
Zakres usług świadczonych w poradni:
  • badania wstępne, okresowe i kontrolne (badania do licencji) dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia uprawiających dany sport oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia (prowadzimy badania dla Zawodników wszystkich dyscyplin na każdym poziomie zaawansowania, wydane orzeczenia są uznawane przez wszystkie Związki Sportowe w Polsce)
  • konsultacje lekarskie dotyczące możliwych interakcji pomiędzy podejmowaną aktywnością fizyczną a schorzeniami przewlekłymi (m.in. wykorzystanie aktywności ruchowej w terapii schorzeń tarczycy, insulinooporności, cukrzycy...)
  • konsultacje lekarskie Zawodników i Tancerzy z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi narządu ruchu i urazami przeciążeniowymi (kolano skoczka, choroba Osgood-Schlattera, łokieć tenisisty, tendinopatia ścięgna Achillesa)
  • konsultacje lekarskie i trenerskie w przypadku zaburzeń postawy ciała u dzieci i młodzieży aktywnych fizycznie
  • konsultacje trenerskie dotyczące przygotowania motorycznego Zawodników i Tancerzy
  • konsultacje z zakresu suplementacji osób aktywnych fizycznie

Tomasz Chmielewski - ZnanyLekarz.pl

Personel: 

Zobacz także