Marcin Kasiński | VITA

Marcin Kasiński

Jestem dietetykiem, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Specjalizuję się w dietetyce sportowej, zwłaszcza w dyscyplinach wytrzymałościowych. Uważam, że dieta jest w sporcie nie mniej ważna, niż przemyślany plan treningowy.
Pracuję zarówno ze sportowcami nastawionymi na poprawę wydolności fizycznej oraz wyników sportowych, jak i z osobami traktującymi aktywność fizyczną jako profilaktykę lub element terapii rozmaitych problemów zdrowotnych. Staram się, aby układane przeze mnie diety pokrywały potrzeby żywieniowe Pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem tych wynikających z uprawianej dyscypliny sportowej oraz
ewentualnych schorzeń. Uważam, że dieta nie powinna być uciążliwą niedogodnością, tylko naturalnym elementem codziennego życia. Dlatego ważne jest dla mnie, aby układane jadłospisy były smaczne i łatwe w przygotowaniu. Podczas wizyty omawiamy obecne nawyki żywieniowe i szukamy sposobów na ich poprawę. Ustalamy także szczegóły jadłospisu, aby jak najbardziej odpowiadał on potrzebom i oczekiwaniom Pacjenta. Po wizycie Pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia żywieniowe, będące podsumowaniem konsultacji i praktycznym poradnikiem dotyczącym poprawy sposobu odżywiania.