lek. Tomasz Chmielewski | VITA

lek. Tomasz Chmielewski

Lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, trener przygotowania motorycznego
 
25 lat doświadczenia zawodowego obejmującego m.in. pracę z Pacjentami w ramach poradni pediatrycznej i internistycznej, a od ponad 10 lat również w poradni medycyny sportowej. Oprócz typowego orzecznictwa sportowego pracuję jako trener przygotowania motorycznego z Zawodnikami różnych dyscyplin na każdym poziomie zaawansowania sportowego (od grup naborowych do Zawodników Kadry Narodowej – sporty gimnastyczne, sporty walki, lekkoatletyka, gry zespołowe, tenis). Praca trenerska oznacza tysiące godzin spędzonych na sali treningowej, siłowni i zawodach sportowych. Prowadzenie treningów to element doświadczenia zawodowego wymagający dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej, wymuszający ciągłą naukę i poszerzanie swoich umiejętności, uczący pracy zespołowej i wymiany doświadczeń ze specjalistami w swoich obszarach – trenerami, dietetykami, fizjoterapeutami, psychologami… 

Specjalizuję się w ocenie motorycznej młodych sportowców, profilaktyce kontuzji i monitorowanym powrocie do aktywności fizycznej po urazach narządu ruchu. Łącząc wiedzę lekarską z doświadczeniem trenerskim wprowadzam elementy aktywności fizycznej do leczenia uzupełniającego chorób cywilizacyjnych (zaburzenia gospodarki węglowodanowej, choroby tarczycy) oraz korekty nieprawidłowych wzorców posturalnych i wynikających z nich objawów bólowych narządu ruchu.

W kompleksowym podejściu do problemów zdrowotnych opieram się na sumiennej pracy lekarskiej (wywiad, badanie, doświadczenie). W uzasadnionych przypadkach wspieram się nowoczesną diagnostyką laboratoryjnej (m.in. ocena mikroflory jelitowej, badania neurotransmiterów, badania genetyczne) i obrazową, które w wielu przypadkach są punktami wyjścia do zindywidualizowanej terapii wspartej zaleceniami dietetycznymi, specjalistyczną suplementacją, probiotykoterapią i treningiem.

 

Dzięki wieloletniej współpracy z Performing Arts Medicine Association wprowadziłem do Polski temat medycyny tańca, którego elementem była realizacja na zlecenie Ministerstwa Kultury cyklu praktycznych warsztatów dla Pedagogów Ogólnokształcących Szkół Baletowych. 

Jestem autorem ponad 200 szkoleń dla fizjoterapeutów, trenerów, zawodników i lekarzy z zakresu elementów treningu (stretching, rozgrzewka, trening motoryczny) oraz żywienia i suplementacji osób aktywnych fizycznie.

 

 

Tomasz Chmielewski - ZnanyLekarz.pl