dr n. med. Edyta Staniszewska-Marszałek | VITA

dr n. med. Edyta Staniszewska-Marszałek

Posiadam specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii, ponadto obroniłam doktorat z kardiologii.

Zajmuję się nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób serca. Na co dzień opiekuję się pacjentami po przebytych zawałach mięśnia serca i innych interwencjach z zakresu kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii.

Specjalizuję się w echokardiografii, czyli USG serca, posiadam już kilkanaście certyfikatów w zakresie tej umiejętności.

Na swoim koncie mam kilkanaście publikacji, stale uczestniczę w konferencjach mających na celu podnoszenie moich kwalifikacji. Szczególnie interesuję się kardioonkologią. Jestem współbadaczem wielu projektów klinicznych.

Posiadam certyfikat PTMS uprawniający do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.

 

W zawodzie lekarza pracuję już ponad 20 lat. Do 2011 roku byłam pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, do 2003 roku w Oddziale Kardiodiagnostyki Kliniki Chirurgii Serca, a następnie w Klinice Kardiologii.

Od 2003 roku pracuję w Centrum Kardiologicznym PRO CORDE, gdzie pełnię funkcję ordynatora Oddziału Dziennej Ambulatoryjnej Rehabilitacji Kardiologicznej.

 

 

#USGserca #Holter #EKG