Szczepienia p/COVID-19 | VITA

Szczepienia p/COVID-19

VITA szczepi w ramach narodowego programu szczepień!

Przyjmujemy zapisy na szczepienia p/ COVID-19 w ramach bezpłatnych szczepień prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia:

  • wypełnij formularz kontaktowy
  • napisz - szczepimy@vita.wroclaw.pl - podaj swój pesel i nr telefonu - oddzwonimy! 
  • zarejestruj się przez pacjent.gov.pl - wybierz VITA Management sp. z o.o. [tj. VITA Przychodnia, ul. Oławska 15, Wrocław]
Umawiamy na konkretną godzinę i rodzaj szczepionki. Przed zaszczepieniem - kwalifikacja lekarska! 
 
Jeśli bierzesz dużo leków - weź ze sobą listę przyjmowanych leków, lekarz kwalifikujący do szczepienia sprawdzi ją i podejmie decyzję. Nie odstawiaj samodzielnie leków przed szczepieniem. Nie ma takiej potrzeby, a możesz niepotrzebnie wytrącić swój organizm z równowagi. Podczas kwalifikacji lekarz rozwieje Twoje wątpliwości. A jeżeli będziesz potrzebował przygotowania, to lekarz powie Ci jak właściwie się do tego zabrać i wyznaczymy nowy dogodny termin.

 

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz dziecko piersią - jak najbardziej możesz się zaszczepić! Ciąża, karmienie piersią nie są przeciwwskazaniem! Jeśli nie jesteś pewna - porozmawiaj ze swoim ginekologiem. Wątpliwości może też rozwiać lekarz kwalifikujący do szczepienia w Przychodni VITA.
 

Zapoznaj się wcześniej z ankietą /kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 oraz ankietą /kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby nieletniej przeciw COVID-19 - dostępne też na miejscu!

 

Masz wątpliwości, czy się szczepić - obejrzyj film, w którym dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych oraz kierownik kliniki pediatrii z oddziałem obserwacyjnym WUM wyjaśnia, dlaczego warto się zaszczepić.

 

 
Jak często się pojawiają Niepożądane Odczyny Poszczepienne i jak sobie z nimi radzić? Wszystko zebrane na poniższej ulotce
 
 
#SzczepimySię #walczymyzCOVID #Pfeizer #Moderna #koronawirus #VITA