Światowy Dzień Cukrzycy | VITA

Światowy Dzień Cukrzycy

Liczba dorosłych osób chorych na cukrzycę w Polsce: 2,3 mln. 
Liczba dorosłych osób chorujących na cukrzycę w Polsce nieświadomych swojej choroby - ok. 2 mln.
 
Cukrzyca nie boli, ale jej powikłania w sposób istotny skracają życie i obniżają jego komfort. Typowy Pacjent chorujący na cukrzycę boi się insuliny, marzy o cudownej tabletce, nie dba o dietę, a wysiłek fizyczny nie jest dla niego. W ulotce każdego leku stosowanego w leczeniu cukrzycy jest napisane - włączyć do leczenia, jeżeli zmiana stylu życia obejmująca modyfikację diety i regularnie podejmowany wysiłek fizyczny nie spowodują normalizacji poziomów cukru we krwi. 
Niestety większość osób wybiera tabletkę jako sposób prostszy, szybszy i wygodniejszy skupiając się przede wszystkim na obniżeniu wartości wyświetlanych na ekranie glukometru. W rzeczywistości mechanizmy uszkadzające tkanki i narządy i prowadzące do rozwoju powikłań cukrzycy są bardziej złożone niż zawartość glukozy we krwi. Bez połączenia wszystkich 3 składowych terapii (dieta, aktywność fizyczna, farmakoterapia) nie jesteśmy w stanie optymalnie kontrolować przebiegu choroby, a co za tym idzie odsuwać w czasie jej negatywnych następstw. 
Osoby zainteresowane poprawą jakości leczenia swojej choroby zapraszamy na konsultacje dotyczące nawyków żywieniowych i diety do poradni dietetycznej VITA. 
 
Rozpoczęliśmy współpracę z dietetykami - Panią mgr Magdaleną Włodkowską oraz Panem Marcinem Kasińskim @kolarstwoodkuchni
Zapraszamy!