lek. Tomasz Chmielewski | VITA

lek. Tomasz Chmielewski

Lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, trener przygotowania motorycznego

 

25 lat doświadczenia zawodowego obejmującego m.in. pracę z Pacjentami w ramach poradni pediatrycznej i internistycznej, a od ponad 10 lat również w poradni medycyny sportowej. Specjalizuję się w opiece nad Pacjentami ze schorzeniami przewlekłymi (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia lipidowe, insulinooporność, choroba Hashimoto) i problemami bólowymi kręgosłupa i stawów. Łącząc wiedzę lekarską z doświadczeniem trenerskim wprowadzam elementy aktywności fizycznej do leczenia uzupełniającego chorób cywilizacyjnych (zaburzenia gospodarki węglowodanowej, choroby tarczycy) oraz korekty nieprawidłowych wzorców posturalnych i wynikających z nich objawów bólowych narządu ruchu.

W kompleksowym podejściu do problemów zdrowotnych opieram się na sumiennej pracy lekarskiej (wywiad, badanie, doświadczenie). W uzasadnionych przypadkach wspieram się nowoczesną diagnostyką laboratoryjnej (m.in. ocena mikroflory jelitowej, badania neurotransmiterów, badania genetyczne) i obrazową, które w wielu przypadkach są punktami wyjścia do zindywidualizowanej terapii wspartej zaleceniami dietetycznymi, specjalistyczną suplementacją, probiotykoterapią i treningiem. 
Jestem autorem ponad 200 szkoleń dla fizjoterapeutów, trenerów, zawodników i lekarzy z zakresu elementów treningu (stretching, rozgrzewka, trening motoryczny) oraz żywienia i suplementacji osób aktywnych fizycznie.