lek. Krystyna Myszka-Bijak | VITA

lek. Krystyna Myszka-Bijak

Opis działalności lekarskiej

Zgodnie z wykształceniem i zdobytym doświadczeniem zajmuje się leczeniem przewlekłej choroby nerek - niewydolności nerek na każdym etapie zaawansowania od umiarkowanego stopnia do okresu predializacyjnego i włączenia do leczenia dializami, nadciśnieniem tętniczym, w tym nefropatia nadciśnieniowa i niedokrwienna - uszkodzenie nerek w przebiegu nadciśnienia tętniczego, nefropatia cukrzycowa, zaburzenia metaboliczne wapniowe-fosforanowe, zaburzenia elektrolitowej - hyperpotasemia w przebiegu niewydolności nerek, choroby genetyczne nerek - wielotorbielowatych zwyrodnienie nerek, kamica nerkowa, zakażenia dróg moczowych.

 

Doświadczenie zawodowe

Pracowałam w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu, a następnie w Klinice Nefrologii przez 13 lat pod kierownictwem Pana Profesora Mariana Klingera.

Od 2010 roku pracuję w Przychodni Vita we Wrocławiu.

 

Wykształcenie

Ukończyłam Wrocławską Akademię Medyczną we Wrocławiu w 1979 roku z wyróżnieniem. Zdobyłam specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych i chorób nerek.

 

Języki obce

Język angielski w stopniu podstawowym pozwala mi prowadzić wizyty także u pacjentów anglojęzycznych.

 

Członkowstwo w towarzystwach naukowych

Jestem członkiem PTN Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Czynnie uczestniczę w konferencjach szkoleniach i zjazdach pogłębiając swoją wiedzę. 

 

 

Krystyna Myszka - Bijak - ZnanyLekarz.pl

"