lek. Dominik Orzechowski | VITA

lek. Dominik Orzechowski

Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie praktyczne i teoretyczne zdobywałem podczas pracy w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Swoją wiedzę poszerzam uczestnicząc w kursach i szkoleniach organizowanych przez ośrodki o najwyższym stopniu referencyjności na terenie całego kraju i za granicą. Ukończyłem kurs badania USG stawów biodrowych metodą Grafa. Umiejętności te doskonaliłem w trakcie stażu z zakresu ortopedii dziecięcej w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, wykonując badania przesiewowe USG stawów biodrowych u noworodków w latach 2015-2016.
Od tamtej pory przebadałem wiele tysięcy dzieci.
 
Wiedzę z zakresu ortopedii dziecięcej poszerzałem również podczas stażu w Szpitalu CMKP im. Adama Grucy w Otwocku - ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności w kraju. 
 
Zakres wykonywanych zabiegów operacyjnych to szeroko pojęta chirurgia urazowa, zarówno kończyny górnej jak i dolnej oraz, przede wszystkim, chirurgia planowa kończyny dolnej: operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego, artroskopie stawu kolanowego, rekonstrukcje ACL, rekonstrukcje pozostałych struktur więzadłowych kolana, operacje stawu skokowego i stopy, w tym korekcje palucha koślawego, palców młotkowatych.
 
Wykształcenie:
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 
Członkostwo w towarzystwach naukowych: 
Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
 
Znajomość języków obcych umożliwiająca obsługę pacjentów:
język angielski