dr n. med. Edyta Jargulińska | VITA

dr n. med. Edyta Jargulińska

PEDIATRA ZWYCZAJNY

Posiadam wieloletnie doświadczenie jako pediatra i dodatkowo jako lekarz ogólny głównie w lecznictwie otwartym - ambulatoryjnym.
Lekarz Podstawowej Opieki Medycznej, Dziecięcego Szpitala Miejskiego, Pomocy Doraźnej, Medycyny Ratunkowej i Opieki Ambulansowej.
Posiadam doświadczenie w opiece nad dzieckiem, noworodkiem i niemowlęciem.

Przez ponad ćwierć wieku pracuję na I linii frontu usług medycznych w wielu odsłonach, co daje ogromne możliwości edukacji oraz zdobywania nowych doświadczeń.
Wiem, że to pacjent uczy medycyny, a nie książki i doniesienia naukowe. Dzięki temu jestem ciągle aktywna zawodowo i nie boję się wyzwań, pomimo upływu lat.
Zdaję sobie sprawę, że wysłuchanie pacjenta podsuwa rozpoznanie, a medycyna jest sztuką przeprowadzenia analizy, zastosowania logiki, a standard medyczny to jedynie propozycja
naukowa postępowania medycznego. To lekarz słucha, bada pacjenta i rozważa wszelkie, najlepsze rozwiązanie w danym przypadku.
Moją absolutną pasją jest neurobiologia mózgu, rozwój osobniczy dziecka, dojrzewanie neurologiczne, rozwój odporności, immunologia oraz możliwości jej stymulacji, zastosowania
profilaktyczne w ramach rozwoju ontogenetycznego dziecka, ale przede wszystkim pójście po linii natury w aspekcie zastosowania tego, co wiadomo o dzieciach.

Akademia Medyczna - Wrocław, ukończenie 1993, bez wyróżnienia
1997 - pediatria
1995 - nadal: POZ - liczne placówki
1997 - 2007: Katedra Propedeutyki Pediatrii Uniw.Med. oraz Klinika Immunologii Wieku Rozwojowego
2002 - 2006: PAN - Pracownia i Laboratorium Bakteriofagowe ul. Weigla
2006 - Doktorat: "Wybrane parametry immunologiczne u dzieci, nosicieli Gronkowca Złocistego, leczonych bakteriofagami", tym razem z wyróżnieniem PANu
2017 - 2019: Ambulatoryjna Pomoc Doraźna